Az EFOP- 3.1.5 A tanulói lemorzsolódással veszélyeztetett intézmények támogatása európai projektbe 2017-ben kapcsolódott be intézményünk, a Szent Pál Marista Általános Iskola. Lehetőség és kihívás is volt számunkra a pályázat.  A projekt egy komplex, folyamatelvű, rendszerszemléletű intézmény és szervezetfejlesztési modellt kínált számunkra, képzési szolgáltatásokkal, iránymutatással, eszköz  és mentori támogatással a módszertani megújulásért. Célja, hogy csökkenjen  a lemorzsolódással veszélyeztetettek száma.A projektbe való bekapcsolódáshoz adott volt a marista nevelésbe vetett hitünk, összetartó, innovatív, képzett, gyermekcentrikus nevelőtestületünk, a fenntartói támogatás, és elhivatottságunk az inkluzív oktató-nevelő munka iránt.

Új jövőképünk megvalósítása érdekében tevékenységeinket felülvizsgáltuk, megújítottuk. Tudtuk, hogy a hátránykompenzálást minél hamarabb kezdjük, annál hatékonyabb.  Elsőseink prevenciós programmal indulnak, tanulásukat  8 éven át egyénre szabottan támogatjuk, a nyugodt tanulás feltételeit és az ismeretelsajátításhoz szükséges eszközöket mindenki számára hozzáférhetővé tesszük. Pályaorientációs programjainkba is bevonjuk a szülőket. Támogató partnerkapcsolatokat építettünk ki és bővítjük azokat. Eszköztámogatás révén fejlesztő játékokat, sportszereket, bútorokat kapott intézményünk, melyet pedagógusok és gyerekek is örömmel fogadtak. Hangsúlyt fektetünk a motivációra, a közösségben rejlő hajtóerőre, a tehetséggondozásra nagysikerű színházi előadásainkon. Sulim alkotópályázaton 67 tanuló és 3 pedagógus kooperatív munkája arany minősítést eredményezett. A Kalandra fel programelem kirándulási lehetőséget adott tanulóink számára, hogy tovább nyíljon számukra a világ. Nevelőtestületünk bátran mer újítani, versenyre felkészíteni tanulóit. Közösen döntünk és közösen érjük el céljainkat. Elhivatottan, szeretettel szolgáljuk a gyermekek érdekeit, sikeres jövőjüket szem előtt tartva.

Munkánk elismeréséül 2021 márciusában kiválósági díjban részesültünk, melynek az Oktatási Hivatal által készített laudációja elismerő.


3 témában kértek fel bennünket műhelymunkán előadások tartására a különleges gondoskodást igénylő tanulók fejlesztése, a motiváció, a szülőkkel történő kapcsolattartás témáiban. 4 partnerkapcsolati jó gyakorlatunkat kérte a projekt hálózati tanuláshoz. 2021. május 27-én Budapesten a projektzáró Eszmecsere konferencián intézményünket érte a megtiszteltetés, hogy a 300 pályázatban résztvevő iskola közül előadást tarthattunk, bemutatva marista nevelésünket és a pályázatban elért eredményeinket. A konferencia keretében Brassói Sándor, az Oktatási Hivatal megbízott elnökének sajtótájékoztatója után intézményünk nyilatkozhatott az MTV riporterének, és helyszíni forgatás iskolánkban, Karcagon. Egy rövidfilm felvételére is sor került az Oktatási Hivatal munkatársai felkérésére, melyhez fotókat és tanulói rajzokat is kértek tőlünk, hogy bemutathassák a nálunk zajló példaértékű munkát.


Minden marista dolgozónknak Isten áldása, hálás köszönet és gratuláció az éveken át tartó megújuló, sokszor önfeláldozó, kiváló, inkluzív oktató-nevelő munkáért. Mária kísérje utunkat!  Hajrá Maristák!

Karcag, 2021. június 1.

Dánielné Kacsó Andrea igazgató

Példaértékű munka a magyarországi Marista iskolában

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás