A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Közgyűlés Elnöke ez év júliusában értesítette iskolánkat arról, hogy JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYEI SZOCIÁLIS DÍJ-ban részesült iskolánk, a Szent Pál Marista Általános Iskola.

A díjat a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Közgyűlés a megye szociális ellátása, a gyermek és ifjúságvédelem érdekében példamutató, kiemelkedő tevékenységet kifejtő, a gondozás, a megelőzés területén jelentős eredményt hozó, az ellátást bővítő személyek és közösségek elismerésére alapította.

2010. szeptember elsejétől, iskolánk megalapítása óta dolgozunk marista iskolaként, követve a marista rend karizmáját, miszerint hivatásunk a gyermekek és fiatalok nevelése, különös tekintettel a legszegényebbekre. Tesszük ezt a marista nevelési elveket (JELENLÉT, EGYSZERŰSÉG, ALÁZATOSSÁG, SZERÉNYSÉG, CSALÁDI SZELLEM, MUNKA SZERETETE, MÁRIA, MINT PÉLDAKÉP) követve. Tevékenységünkre jellemző, hogy mindennapi munkánkat alázattal, nem hivalkodva, csendben igyekszünk végezni a legjobb tudásunk szerint. Ezért ért bennünket, hogy Karcag Város Képviselő Testülete ismeri és elismeri az iskolánkban folyó munkát és, hogy felterjesztette iskolánkat erre a díjra. Megtiszteltetés, hogy a Megyei Közgyűlés méltónak talált bennünket a díj odaítélésére.

A 2017. augusztus 25-én 11 órakor tartott ünnepi megemlékezésen vehettem át Pau testvérrel a díjat a Megyeháza Dísztermében.

Erre nem kerülhetett volna sor, ha az iskolánk nevelőtestülete, alkalmazotti köre nem a legnagyobb odaadással, tudása legjavával végezné mindennapi munkáját. KÖSZÖNÖM az iskola minden dolgozójának a lelkiismeretes

munkát, mellyel méltóvá váltunk erre a díjra!

 

Nagy Józsefné

igazgató

Megyei elismerésben részesült iskolánk

Vélemény, hozzászólás?

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás